ESR TERAPİSİ NEDİR ? VE NASIL UYGULANIR ?

ESR Terapisi, yani Esansiyel Sistemik Regülasyon Terapisi, tek bir tedavi yöntemi ile çözülmeyen ve geçmeyen kronik ağrıları ve içiçe girmiş birçok komplike ve tedavisi yok sanılan uzun liste kronik hastalıkları olan kişiler için özel bir şekilde geliştirilmiş yeni integratif yani kombinasyonlu bir tedavi şeklidir.

ESR Terapisi, yani Esansiyel Sistemik Regülasyon Terapisi, insan vücudunda hastalıkların temel nedeni olan birçok farklı blokajları yani tıkanmaları gidermek, tüm dolaşım sistemlerini regüle etmek yani dengelemek ve vücudun doğal otomatik tamir ve otomatik rejenerasyon (yenileme) sistemi olan otoregülasyon sistemini bütüncül bir şekilde sağlıklı işleyiş düzenine geri dönmesini  sağlamak için, sistemik yani bütüncül ve integratif yani kombinasyonlu uygulamaların gerektiği farkedilmesi üzere, ciddi bir bilimsel araştırma süreci ve klinik tecrübe birikimi sonrası geliştirilmiştir.

ESR Terapisi, yani Esansiyel Sistemik Regülasyon Terapisi, sistemik bir terapidir. Yani, belli bir sıkıntıyı spesifik bir şekilde çözmek yerine tüm sistemlere bütüncül bir şekilde odaklanan bir tedavi şeklidir.

ESR Terapisi, yani Esansiyel Sistemik Regülasyon Terapisi, esansiyel bir terapidir. Tıbbi esansiyel yağlar nasıl bitkilerin yoğunlaştırılmış ve yüksek etkinlikteki özlerini içeriyorsa, ESR Terapisi de, tüm eski ve yeni regülasyon terapilerinin özünü, en etkinlerini ve en yan etkisizlerini içerir. Esansiyel ayrıca gerekli demektir. ESR Terapisi de, komplike blokajların çözümünde bazen yeri dolduralamayan gerekli bir terapidir.

ESR Terapisi, yani Esansiyel Sistemik Regülasyon Terapisi, birçok farklı, güçlü, güvenli ve bio-dostu regülasyon terapilerini, sülemi yaklaşımı ile, kişiye en uygun sistemik uygulama biçimi ve kişiye en uygun uygulama sıralaması ile özenle kombine edilerek tek bir seansta uygulanan yeni bir integratif girişimsel regülasyon terapisidir.

Peki, ESR Terapisi hangi terapileri içerir ?

ESR Terapisi, yani Esansiyel Sistemik Regülasyon Terapisi, tüm regülasyon terapilerinin en etkinlerini ve en yan etkisizlerini, Sülemi Yaklaşımı ile uygulama yöntemleri sistemik bir şekilde geliştirilmiş formlarda içerir. Bu terapiler şunlardır :

1- Sülemi Yaklaşımı İle Sistemik Manuel Terapi

2- Sülemi Yaklaşımı İle Sistemik Aromaterapi

3- Sülemi Yaklaşımı İle Sistemik Yağlı Kupa Terapisi

4- Sülemi Yaklaşımı İle Sistemik Kuru Kupa Terapisi

5- Sülemi Yaklaşımı İle Sistemik Hacamat (Islak Kupa) Terapisi

6- Sülemi Yaklaşımı İle Sistemik Akupunktur Terapisi

7- Sülemi Yaklaşımı İle Sistemik Termoterapi

8- Sülemi Yaklaşımı İle Zengin Montmorillonit Mineralli Tıbbi Kalsiyum Bentonit Kil Terapisi

Peki, ESR Terapisi nasıl uygulanır ?

ESR Terapisi, yani Esansiyel Sistemik Regülasyon Terapisi, en güncel bilimsel temeller uyarınca uygulanan, çok ince, çok nazik ve çok detayı olan sanatsal bir bio-dostu terapidir. İlk aşama tıbbi teşhistir. Uygulanan tıbbi ve integratif bir teşhis sonrası, birçok regülasyon terapilerinin sistemik bir şekilde ve tek bir seansta uygulandığı ESR Terapisinin yol haritası şu şekilde belirlenir:

  • ESR Terapisi öncesi ve sonrası için kişisel perhiz ve kişisel hayat tarzı değişiklikleri ve minimum süreleri belirlenir.
  • ESR Terapisinde kişiye en uygun olan terapi çeşitleri seçilir. ESR Terapisinin içerik yoğunluğu bakımından 2 türü vardır: Temel ESR Terapisi ve Kapsamlı ESR Terapisi. Temel ESR Terapisinde olmazsa olmaz 3 terapi mutlaka seçilir. Bunlar şu terapilerdir:

Sülemi Yaklaşımı İle Sistemik Kuru Kupa Terapisi

Sülemi Yaklaşımı İle Sistemik Hacamat (Islak Kupa) Terapisi

Sülemi Yaklaşımı İle Zengin Montmorillonit Mineralli Tıbbi Kalsiyum Bentonit Kil Terapisi

Kapsamlı ESR Terapisinde ise tüm terapi seçenekleri göz önünde bulundurularak kişiye en uygun  terapi çeşitleri seçilir. Kapsamlı ESR Terapisinde, uygun olduğu durumlarda tüm terapiler de seçilebilir. Ama bu her zaman şart değildir.

  • Bu seçilen terapilerin farklı sistemik uygulama şekilleri arasından kişiye en uygun olan sistemik uygulama şekilleri ve uygun dozları belirlenir.
  • Bu sistemik uygulama yöntemleri ve dozları seçilen terapilerin, kişiye en uygun olan uygulama sıralaması belirlenir.
  • Kişiye en uygun olan tahmini gerekli seans sayısı ve en uygun seans aralıkları belirlenir.
  • ESR Terapisi, Bio-Dostu İntegratif Tıbbın temellerine dayanır. Bio-Dostu İntegratif Tıp, kalbin elektromanyetik senkronizasyonu gerçeğine önem verir. Ayrıca, ESR Terapisi, ne kadar biyolojik bir terapi olsa da, psikolojik blokajları çözmede kısmen de olsa etkilidir. Bu yüzden, ESR Terapisinden en yüksek etkinliği elde edebilmek için, ESR Terapisi, hem hekimin hem de hastanın psikolojik olarak hazır ve müsait oldukları ortak vakitte, pozitif bir atmosferde, bilimsel ve sanatsal bir şekilde uygulanır.

Hayırlı şifâlar dileğimle …

Cemil A. Sülemi
Bio-Dostu İntegratif Tıp Uzmanı
Hekim | Danışman | Araştırmacı | Yazar

KONU İLE İLGİLİ DİĞER MAKALELER:

h_esr-terapisi-yorumlar2

h_bio-dostu-integratif-mikrocerrahi1-1

 

 

Reklamlar