TIBBİ HİCÂME ÖNCESİ VE SONRASI DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

TIBBİ HİCÂME TEDAVİSİ ÖNCESİ

Hicâme tedavisi, çok aç veya çok tok kişilere yapılmaz. Yeni ana öğün yiyenler en az 2 saat beklemeli. Aç karına olanlara ise tedaviden önce 1 bardak bal şerbeti içmeleri veya su ile birlikte birkaç adet hurma tüketmeleri önerilir.
Hicâme tedavisi için, cinsel ilişki, ağır fiziksel aktivite, ağır spor, sauna veya hamam seansından en az 24 saat geçmesi gerekir.
Hicâme tedavisi öncesi, kişiye özel perhiz veya detoks yapmak, tedavinin etkisini artıran faktörler arasındadır. Buna, hastanın tedavisini yapan hekimin karar vermesi gerekir.

 TIBBİ HİCÂME TEDAVİSİ SONRASI

Hicâme tedavisi sonrası, bir ton biyolojik reaksiyonlar ve vücudun arınma ve onarım süreci başladığı için başlıca dikkat etilmesi gereken hususlar şunlardır:
– Beslenme. Kan dolaşımını hazım ile meşgul etmemek için, çok aşırı yemek yemekten, patates gibi yüksek nişastalı sebzeler ve baklagiller gibi bağırsakları hasta olanlar için hazmı zor yiyeceklerden, insanların çoğunun hasarlı bir bağırsak duvarına sahip oldukları için iltihap yapıcı gluten içeren tahıllardan, kazein içeren sütten en az 3 gün kaçınmak gerekir.
Hicâme tedavisi sonrası, hazmı kolay, besin değeri yüksek, bağışıklığı destekleyen ve iltihap yapmayan besinler önerilir. Kişiye özel beslenme önerisi haricinde şu besinler genel anlamda güvenlidir:
Organik Gezen Tavuk Yumurtası “kayısı kıvamında” (günlük 2-3 adet)
Organik Hazmı Kolay Mevsim Sebzeleri veya Geleneksel Yöntemler ile Hazırlanmış Ev Yapımı Turşuları (ENGİNAR, PANCAR, KUŞKONMAZ, BROKOLİ, BRÜKSEL LAHANASI, BEYAZ LAHANA, KARA LAHANA, HAVUÇ, KARNABAHAR, KEREVİZ, SALATALIK (KABUKSUZ), PATLICAN, MARUL, MAYDANOZ, SARIMSAK, SOĞAN, TURP, SU TERESİ, HER RENK BİBER, ISPANAK,DOMATES, KAPARİ).
Organik Yemişler (TATLI BADEM, CEVİZ, FINDIK, AY ÇEKİRDEĞİ, KABAK ÇEKİRDEĞİ, BREZİLYA CEVİZİ, ANTEP FISITIĞI)
Organik Soğuk Sıkım Zeytinyağı
Organik Pastörize Edilmemiş Bal
Organik Arı Sütü
Organik Süzülmemiş Elma Sirkesi
Organik Otla Beslenen Kuzu ve Keçi Eti “tercihen ilikli kemik ve kıkırdak ile kaynatılarak hazırlanan çorba ile beraber”
Organik Tavuk “tercihen derisi ve kemiği ile beraber kaynatılmış çorba ile beraber”
Yabani Alabalık “tercihen buğlama”
Deniz Balıkları (yüzey ve yağlı balıkları tercih edin) “tercihen buğlama ve kişniş veya sarımsak ile pişirilmesi önerilir”
Organik Ev Yapımı Yoğurt
Organik Ev Yapımı Taze Kefir
Diyabet olmayanlar için ek olarak:
Acve veya Medine Hurması (günlük 7 adet)
Mevsimlik Olgunlaşmış Meyveler (avokado, limon ve ekşi elma hariç hiçbir meyve et ile beraber tüketilmeyecek, meyveler akşam uyumadan hemen önce tüketilmeyecek, meyveler az miktarda ve lifleri ile bütün halde tüketilecek “doğal ve organik te olsa meyve suları yasak”)

– Fiziksel Aktivite. Kan dolaşımını rahatsız etmemek için, hicâme tedavisine müteakip ağır spor ve ağır fiziksel aktiviteler ile uğraşmamak gerekir. Ayrıca cinsel ilişkiye, sauna ve hamama en az 24 saat ara verilmesi gerekir. Tıbbi hicâme tedavisi sonrası ılık veya hatta sıcak bir duş alınmasında herhangi bir mahsur yoktur! Bilakis tıbbi hicâme sonrası ılık veya sıcak duş insanı rahatlatır. Uygulanan çizikler çok yüzeysel olduğu ve bir cerrahi kesik olmadığı için kesinlikle ılık veya sıcak duş almanın hiçbir zararı yoktur.

 – Toksik Maruziyet. Hicâme tedavisi sonrası ciddi bir arınma süreci başladığı için, şeker, trans yağlar, hormonlu tavuk, sigara ve alkol gibi toksinleri en iyisi bırakmak veya en azından 3 gün ara vermek gerekir.

Tıbbi hicâme tedavisi sonrası meydana gelen, yüzeysel insizisyonlar (çizikler) birkaç gün içinde iyileşmektedir. Deride oluşan farklı renkler ise duruma göre genelde 3-7 gün arasında kaybolmaktadır.  Bu farklı renkler bölge dokusundaki sorunu veya bağlantılı olduğu iç organlar ile ilgili sorunu yansıtmaktadır. Deri kabarması ise genelde birkaç saat içinde kaybolmaktadır.

OTOİMMÜN HASTALIKLARDAN KURTULUŞ YOLUNDAKİ İLK TEMEL ADIM .. ALS, ASTIM, BEHÇET, ALZHEIMER, ÜRTİKER, CROHN, ÜLSERATİF KOLİT, AKNE ROZASEA, GULLIAN-BARRE, SİSTEMİK LUPUS, MULTİPL SKLEROZ, MS, HASHİMOTO TROİDİTİ, ADDİSON, FİBROMİYALJİ, IGA NEFROPATİ, VİTİLİGO, OTİZM, DERMATOMİYOZİT, ANKİLOZAN SPONDİLİT, HEMOLİTİK ANEMİ, ÇÖLYAK, REAKTİF ARTİRİT, ALOPESİ AREATA, TİP1 DİYABET, EGZAMA, SEDEF MYASTHENİA GRAVİS, GRAVES, ROMATOİD ARTİRİT, FONKSİYONEL TIP, CEMİL SÜLEMİ, ULTRA TEDAVİLER, HACAMAT, TIBBİ HACAMAT, TIBBİ HİCAMET, SÜLÜK, HİCAMET, APİTERAPİ, FİTOTERAPİ, SÜLÜK, HİRUDOTERAPİ, AROMATERAPİ, TIBBİ BESLENME, TIBBİ PERHİZ, RUKYE, YAĞLI KUPA, RENK TERAPİSİ, PSİKOTERAPİ, ŞİFA, DUA, NEBEVİ TIP, AĞIR METAL, DOĞAL ŞELASYON, ALTERNATİF TIP, DOĞAL TEDAVİLER, GDO, ŞEKER, ORGANİK, EKOLOJİK, SAFRA, YUNAN TIBBI, İSLAM TIBBI, ALGOLOJİ, FONKSİYONEL ALGOLOJİ, KRONİK AĞRILAR, KRONİK HASTALIKLAR, BUZDAĞININ ALTI, HASTALIK NEDENLERİ, MİKROBİYATA, FAYDALI BAKTERİLER, MİGREN, ROMATİZMA, BAŞ AĞRILARI

hicame_marks01

Maddi sağlığınız ve manevi esenliğiniz daim olsun.

Cemil A. Sülemi
Bio-Dostu İntegratif Tıp & USR Metodu & ESR Terapisi Mucidi & Eğitmeni | Fonksiyonel Tıp Hekimi | Danışman | Yazar
e-posta: eniyitedavi@gmail.com

KONU İLE İLGİLİ MAKALELER:

h_isra-gecesinin-hediyesi-hicame-tedavisi-ve-bilimsel-esasi1

Reklamlar